blokelių mūrijimas

Blokelių mūrijimas

Kas yra blokelių mūrijimas?

Blokeliai, naudojami įvairių tipų objektų statybai, jau gana seniai nurungė daugumą statybinių medžiagų. Aukštą vietą statybinių medžiagų rinkoje pastarieji užima ne tik dėl tokių savybių, kaip ilgaamžiškumas, itin dideliu privalumu laikomas nesudėtingas jų mūrijimas.

Išskirtine statybų medžiaga blokelius daro ir tai, kad dauguma jų savybių tiesiogiai priklauso nuo pasirinktos pastarųjų rūšies, kuri dažniausiai turi tiesioginės įtakos ir blokelių mūrijimo darbų kainai.

Tam, kad nuspręstumėte, ar iš blokelių sumūrytas pastatas atitiks jūsų lūkesčius, ir lengviau išsirinktumėte Jums tinkamiausią blokelių tipą, siūlome atkreipti dėmesį į svarbiausias blokelių savybes.

Blokelių mūrijimas

Kiek kainuoja blokelių mūrijimas?

Kaip ir daugelio kitų darbų, mūrijimo kaina priklauso nuo keleto faktorių, todėl, jei norite sužinoti, kiek tiksliai kainuos konkretaus pastato sumūrijimas iš blokelių, rekomenduojame kreiptis į mūsų įmonę tiesiogiai. Tik tiksliai įvertinę pastato brėžinius bei jūsų poreikius galėsime pasiūlyti jums tinkamiausią sprendimą bei nurodyti tikslią darbų kainą ir jų atlikimo laiką.

Skaičiuojant bendrą pastato mūrijimo sąmatą labiausiai rekomenduojame atsižvelgti į mūrijimui naudojamų medžiagas, nes nuo jų labai dažnai priklauso ir darbų kaina. Pigesnių blokelių pasirinkimas dar nereiškia, jog pavyks sutaupyti, nes galutinė mūrijimo kaina priklauso nuo bendros sienos konstrukcijos sąnaudų, kurios gali brangti dėl pasirinktų pigesnių medžiagų. Dėl šios priežasties reikėtų įvertinti ir pačios armatūros poreikį, mūro mišinio kainą.

Susisiekite su mumis ir mes ne tik profesionaliai atliksime visus mūrijimo darbus, bet ir pakonsultuosime bei padėsime išsirinkti kokybiškiausias medžiagas jūsų pastato mūrijimui.


    Kokios pagrindinės mūrinių blokelių savybės?

    Blokelių drėgmės įgeriamumas

    Nors drėgmės įgeriamumas – vienas pagrindinių faktorių, lemiančių tokias svarbias blokelių savybes, kaip ilgaamžiškumas ir šiluminė varža, renkantis statybos medžiagas savo namui įgeriamumo rodikliui dažniausiai skiriama ne pakankamai dėmesio. Pavyzdžiui, iš silikato blokelių sumūryta siena sudrėkusi džiūsta apie pusę metų net tuo atveju, jei oras sausas. Gerokai mažiau laiko – maždaug dviejų savaičių išdžiūti užtenka keramzitbetonio blokeliams. Nors pastarieji, aukštos šiluminės varžos dėka yra tiek pat populiarūs, kiek ir akytojo betono blokeliai, keramzitbetonio blokeliai gerokai prasčiau sugeria drėgmę, taip daug labiau apsaugodami pagrindines namo konstrukcijas.

    Blokelių stipris ir svoris

    Nors besirinkdami blokelius mūrijimui klientai dažnai teikia prioritetą svoriui, kartais net šilumos izoliacijos sąskaita, šis parametras daugeliu atvejų pervertinamas. Ekspertų teigimu, stipris nėra ypač reikalingas statant gyvenamąjį 1–2 aukštų namą, jis dažniausiai naudingas didesnių pastatų statybai. Namą pastačius iš itin sunkių medžiagų, jis ne tik labiau apkraus pamatus, jo sienos pasižymės didele inercija, todėl, pavyzdžiui, nukritus patalpų temperatūrai prireiks gerokai ilgesnio laiko, kol namas sušils. Vis dėlto šaltuoju sezonu išjungus namo šildymą tokiame name temperatūra laikysis gana ilgą laiką. Dėl šių priežasčių rekomenduojame rinktis vidutinio svorio blokelius savo namo statybai, kurių dėka užtikrinsite optimaliausią statinio vidaus temperatūrą.

    Blokelių ilgaamžiškumas

    Lietuvos klimatas – tikras iššūkis namo sienoms, todėl renkantis blokelius rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, kad šios, namo statyboms naudojamos medžiagos atitiktų bent 25 °C šalčio ir šilumos ciklus, kurių metu atsparumas gniuždymui liktų nesumažėjęs. Ši blokelių savybė taip pat priklauso nuo individualaus jų pasirinkimo – nors didžioji dauguma blokelių atlaiko 50°C šalčio ir šilumos ciklus,  keraminiams ar akytojo betono blokeliams būdingas tik 25–35°C ciklų atsparumas. Šis parametras ypatingai svarbus tuo atveju, jei statomas pastatas nėra apšiltinamas tais pačiais metais.

    Blokelių šiluminė varža

    Šiuo klausimu blokeliai nepasižymi didesniu pranašumu, nes nei viena jų rūšis nesiekia reikiamos šiluminės varžos, kuri būtų didesnė nei 5 m2K/W, todėl bet kokios rūšies blokelius reikia šiltinti. Remiantis tyrimais, naudojant panašaus storio blokelius, šalčiausios sienos gali būti sumūrytos iš silikatinių ir betoninių blokelių, šilčiausios – panašaus storio akytojo betono ir keramzitbetonio blokelių.

    Blokelių garso izoliacija

    Tai, kaip blokeliai sulaiko garsą, tiesiogiai priklauso nuo jų svorio ir tankio, tačiau tam ypač svarbu ir tai, ar blokeliai teisingai sumūryti. Siekiant išgauti aukštos kokybės izoliaciją, būtina teisingai sumontuoti viską nuo konstrukcinių mazgų prijungimo prie perdangos plokštės iki taisyklingų kištukinių lizdų, nes, kitu atveju, kad ir kokio tankio statybinės medžiagos bebūtų, nereikėtų tikėtis geros garso izoliacijos.


    Kokios yra mūrijimo blokelių rūšys?

    Pasirinkti blokelių rūšį dėl ne menkų jų skirtumų kartais gali būti sunkiau nei nuspręsti, kokias medžiagas statyboms naudoti. Bendrą įspūdį apie galimus pasirinkimus padės susidaryti apačioje pateikti konkrečių blokelių rūšių privalumai ir trūkumai, tačiau, jei norite priimti jums tinkamiausią sprendimą, siūlome kreiptis į  specialistus.

    Keraminiai blokeliai pasižymi itin dideliu atsparumu ugniai bei gniuždymui, tačiau yra gerai veikiami šildymo ir šaldymo ciklų, lengvai dūžta. Iš šio tipo blokelių sumūrytose sienose taip pat gana sudėtinga įrengti laidų instaliaciją, blokeliai gana sunkiai pjaustomi.

    Akytojo betono blokeliai gana populiarūs dėl sąlyginai nedidelės kainos ir lengvo apdorojimo, jie yra gana lengvi ir lygūs, pasižymi ne tik atsparumu ugniai, bet ir neblogomis termoizoliacinėmis savybėmis. Vis dėlto jiems būdingas ir ypač mažas atsparumas šaldymo ir šildymo ciklams, prie jų sudėtinga tvirtinti sunkesnius daiktus, jie gana prastai praleidžia orą, kas ypač svarbu gerai oro apykaitai pastato viduje.

    Silikatiniai blokeliai pasižymi aukšto lygio atsparumu šaldymo ir šildymo ciklams bei puikia garso izoliacija ir atsparumu ugniai. Nors, lyginant su kitų tipų blokeliais, šie yra gana sunkiai apdorojami, prie jų galima tvirtinti gana sunkius daiktus. Pagrindinis šių blokelių minusas – ypač bloga šiluminė varža ir didelis svoris.

    Betoniniai blokeliai yra gana atsparūs šaldymo ir šildymo ciklams bei gniuždymui, jie gerai izoliuoja garsą ir yra sunkiai paveikiami ugnies. Tiesa, didžiausias šio tipo medžiagos trūkumas – labai bloga šiluminė varža, o iš betoninių blokelių pastatytose, nearmuotose sienose dažnai atsiranda įtrūkių.

    Keramzitbetonio blokeliai ne tik puikiai slopina garsą, bet ir pasižymi šiltumu bei lengvumu, o jų mūrijimas yra ypač paprastas. Šie blokeliai iš kitų rūšių labiausiai išsiskiria tuo, jog nekaupia drėgmės, yra vidutinio stiprumo ir atsparumo. Tokie blokeliai taip pat nebijo ir atšiaurių sąlygų – galima palikti mūrą be apdailos visam laikui. Didžiausias šio tipo blokelių minusas – gana didelė kaina.


    Mūsų pasiūlymas

    Nusprendę namą statyti iš mūrijamų blokelių turėtumėte žinoti, kad jų pranašumais džiaugsitės tik tuo atveju, jei mūrijimo darbai bus atlikti išties profesionaliai. Atsižvelgiant į tai, kad, kaip ir daugelis kitų darbų, blokelių mūrijimas pasižymi savitais niuansais, jų įrengimo darbus rekomenduojame patikėti  šios srities ekspertams.

    Jei norite užsitikrinti itin aukštą darbų kokybę ir mūrijamų blokelių teikiamais privalumais džiaugtis ilgus metus, rekomenduojame rinktis mūsų paslaugas. Ne vienerius metus šioje srityje besispecializuojanti mūsų komanda suprojektuos ir profesionaliai atliks visus mūrijimo darbus, kurių rezultatai atitiks tiek jūsų lūkesčius, tiek visus Lietuvos respublikoje galiojančius statybų reglamentus.

    Nepamirškite, jog tik profesionaliai atliktas darbas užtikrins sumūryto pastato kokybę, funkcionalumą bei ilgaamžiškumą.